מנצלים את המצב לרעה

בעוד הורים גרושים רבים מסתדרים היטב בצל הקורונה, יש מי שמנצל את המצב לרעת הצד השני ולא מאפשר לו לראות את ילדיו. "עצוב ומקומם", מתייחסת לסוגיה עו"ד טלי ורד-קינן המטפלת בשני מקרים כאלו

לכתבה המלאה באתר סקופ

משבר הקורונה מכה בכולנו, ונדמה כי איש אינו יודע כיצד ומתי הוא יסתיים. אחת הסוגיות הבוערות בקרב גרושים וגרושות, הוא נושא זמני השהות עם הילדים. מה עושים? יוצאים מהבית או לא? איך הילדים רואים את ההורים? ושאלות כאלו ואחרות.

אלא שבעוד שגרושים רבים מוצאים פתרון, ומנסים להמשיך את שגרת חיי הילדים, מה עוד שעדיין מותרת התנועה (נכון לכתיבת שורות אלו בתחילת השבוע), יש מי שמנצל בצורה צינית את המצב לטובתו.

בני זוג שנפרדו לפני מספר חודשים ועדיין לא הגיעו להסכם גירושין התחלקו עד עכשיו בזמני  השהות עם הילדים. אלא שכעת, האישה שמתגוררת באחד המושבים הסמוכים לאשקלון, החליטה כי הפרוד שלה המתגורר באשדוד לא יראה את הילדים, בעקבות ניצול ציני של משבר הקורונה. "היא פשוט הודיעה לו שבעקבות המצב היא החליטה שהילדים נשארים אצלה", סיפרה השבוע עו"ד טלי ורד- קינן המייצגת את הגבר.

מיותר לציין, כי האיש זעם על החלטתה השרירותית, שנבעה אך ורק בעקבות היחסים העכורים ביניהם, אולם הוא לא יכול לעשות דבר, בטח שלא לבוא ולקחת אותם בכוח ללא הסכמתה של האישה.

בצר לו פנה כאמור לעו"ד ורד- קינן. בעקבות המצב, כידוע בתי המשפט סגורים, אולם בבקשות של סעד דחוף בכל ההקשר של הסדרי ראיה, בתי המשפט דנים. במידה והמצב לא ישתנה יפנה האיש לבית המשפט, למרות החשש הבריאותי בעניין. "עצוב מצער ומקומם לראות אישה, שמנצלת את המצב על מנת לא לתת לאבי הילדים את האפשרות לראות אותם", התייחסה עו"ד ורד-קינן למקרה. "אין כאן שום טענה הגיונית, אלא רק ניצול ציני של המצב. אני סמוכה ובטוחה שבית המשפט יקבל את ההחלטה ההגיונית והנכונה ויאפשר לאיש לראות את ילדיו שוב, עד שהעניין ייסגר בהסכם מכבד בין הצדדים", התייחסה לנושא.

במקרה אחר, בו לזוג בהליכי גירושין המתגוררים באחד המושבים באזור אשקלון יש ילדה שמצבה מחייב אותה לשהות בבידוד, החליטה האם על דעת עצמה שהבידוד יתבצע בביתה שלה ולא אצל האב שנותר חסר אונים וכעת שוקל את צעדיו. "מדובר בתופעה, אני שומעת את זה מלא מעט קולגות ", מספרת עו"ד ורד –קינן. "ישנם מקרים שזה אולי מוצדק, אבל במקרים רבים מדובר בניצול ציני של המצב וחבל".

צרו איתנו קשר.

התקשרו עכשיו

מלאו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם

פנו אלינו במסנג'ר