לאחר שנה וחצי של נתק, האב יראה שוב את בתו

בהוראת בית המשפט אב מאשקלון שנותק מבתו יתחיל יחד עם גרושתו וילדיהם הליך טיפולי במטרה לאפשר לו לראות שוב את בתו, שעמה נותק הקשר

פורסם בתאריך: 21/09/2019 13:57 | מערכת אשקלונים

לאחר שנה וחצי של נתק, האב יראה שוב את בתו עו"ד טלי ורד קינן
לאחר שנה וחצי של נתק, האב יראה שוב את בתו עו"ד טלי ורד קינן

אחת התופעות הקשות במקרי גירושין היא מצב של ניכור הורי. ניכור הורי משמעותו מצב שבו אחד ההורים בגירושין מדברים סרה באוזני הילד/ה על בן הזוג השני וכך נוצר מצב שאותו ילד מתחיל להתנכר אליו, לדבר בגנותו ובפעמים מסוימות אפילו מסרב לראות אותו.

בשנים האחרונות סוגיה זו מוכרת בבתי המשפט לענייני משפחה, ושופטים רבים מנסים לתת לה פתרון בפסיקה – זה בדיוק היה המקרה, של גבר מאזור אשקלון. האיש התגרש מאשתו, ולאחר תקופה מסוימת, בתו – עימה היה ביחסים טובים מאוד טרום הגירושין – החלה לשנות את דעתה הטובה עליו. בתחילה היא החלה להתרחק ממנו, ולהתחמק ממפגשים ביניהם עד שהחליטה לנתק עמו כליל את הקשר.

בצר לו פנה האיש לעורכת הדין טלי ורד- קינן – מומחית לדיני משפחה – שנכנסה לעובי הקורה , בניסיון להבין את מניעי הבת. לאחר שבדקה את הסוגיה, הגיעה עו"ד ורד-קינן למסקנה כי אכן מדובר בניכור הורי מצד האם. עורכת הדין החליטה לפעול במישור המשפטי על מנת לגרום לבתו להתראות עמו שנית, ולהוציא את האב מהמצוקה הקשה, שבה הוא שורה בעקבות התעלמות הבת ממנו.

השבוע פסק בית הדין לענייני משפחה כי בני הזוג יגיעו יחד עם הבת לטיפול משפחתי שייערך באמצעות האגף לשירותים חברתיים, השופטת בדיון קבעה כי הצדדים מחויבים להגיע לטיפול, על מנת לנסות ולסיים את הסכסוך בין הצדדים, ולהביא למצב שבו יוכל האב לשוב ולראות את בתו ולנהל איתה מערכת יחסים תקינה של אב ובתו, כפי שהיה טרום הגירושין, וגם בתקופה הקצרה שלאחריהם.

צרו איתנו קשר.

התקשרו עכשיו

מלאו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם

פנו אלינו במסנג'ר