התנהגותו של גבר מאזור אשקלון, עשויה אולי להוכיח כי מי שמתנהג בצורה מסוימת, לדאבוננו במקרים רבים לא ממהר לשנות את דרכיו הרעות.

לפני מספר חודשים יחסיהם של בני הזוג מאזור אשקלון עלו על שרטון, הבעל החליט לעזוב את הבית והזוג החל בהליך גירושין בבית הדין הרבני באשדוד – הליך שעדיין נמצא בעיצומו.

אלא שמאותו שלב התנער הבעל לחלוטין מצרכיהן של שתי בנותיו. הוא לא השתתף כלל בהוצאות הבית, לא  הסכים לשלם סכום כסף לטיפול בהן ולמעשה הותיר את אשתו להתמודד לבדה עם העול הכלכלי, כמו גם עם הטיפול בבנות.

עו"ד טלי ורד-קינן (צילום: יח"צ)

עו"ד טלי ורד-קינן (צילום: יח"צ)

כאילו לא די בכך, האב היה מגיע לבקר אותן ללא כל הודעה מוקדמת, כאשר לאחר כל ביקור שכזה גילתה האישה כי סכומי כסף קטנים נעלמו מארנקה, המסקנה הייתה ברורה. אלא שכאשר היא חשבה שבעלה  "צנוע", ומסתפק בהעלמת מאות שקלים מדי פעם, התברר לה כי הוא העלים למעלה מ   6,000 דולרים מחשבון הבנק המשותף של בני הזוג, ואף מכר את רכבם המשותף ללא ידיעתה והסכמתה.

באותו שלב פנתה האישה לעורכת הדין טלי ורד-קינן –מומחית לדיני משפחה – בבקשה כי תסייע לה. עו"ד ורד- קינן פעלה במספר מישורים.

ראשית, בדיון דחוף בבית הדין הרבני, הוציאה צו עיקול על הכספים אותם משך, ובית הדין קבע כי נכון לעכשיו אותם כספים יוקפאו והבעל לא יוכל לעשות בהם שימוש עד להחלטה חדשה.

החלטה זו סייעה כמובן לאישה, אך הקושי היומיומי והכלכלי לא היה פשוט עבורה. לאחרונה נקבע בבית הדין הרבני, כי למרות שבני הזוג עדיין לא השלימו את הליך הגירושין, ישלם האב בכל חודש סכום של 2,800 שקלים, כמזונות זמניים עבור ההוצאות של בנותיו, זאת בנוסף להשתתפות מלאה בתשלום הגנים שלהן, וזאת עד להשגת הסכם גירושין קבוע בבית הדין הרבני, מה שבוודאי ייתן מעט שלווה לאותה אם בתקופה לא פשוטה עבורה ועבור בנותיה הקטנות.

במקביל הגישה עו"ד ורד-קינן בקשה למשמורת זמנית של האם על הבנות וקביעת זמני שהות מסודרים של האב עם  הבנות בשעות הנוחות להן, בית הדין נעתר גם  לבקשה זו.