הפרידה תעלה ביוקר?

רגע לפני שעברו לגור בבית משותף, נפרד ממנה בן זוגה. כעת באמצעות עורכת דין טלי ורד קינן, היא תובעת פיצוי.

פורסם בתאריך: 16/12/2019 12:13, מערכת אשקלונים

הפרידה תעלה ביוקר?
הפרידה תעלה ביוקר?

תביעה מעניינת במיוחד, הוגשה בסוף השבוע שעבר לבית המשפט לענייני משפחה בקרית גת. התביעה עוסקת בנושא מעניין של "ידועים בציבור", ומהן הזכויות של כל אחד מבני הזוג, תחת אותה הגדרה. בני זוג, תושבי האזור חיו בזוגיות טובה במשך מספר שנים מבלי לבוא בברית הנישואים והיו "ידועים בציבור". השניים הכירו לפני מספר שנים, חיש קל ניצתה האהבה ביניהם והם הפכו לזוג.

לפני כשנתיים ובמסגרת עליית המדרגה ביחסים ביניהם החליטו השניים לעבור לגור יחד . האיש החל לשפץ את ביתו בו תכננו לגור, והאישה סייעה לו בשעות רבות של עבודה פיזית בביתו, תכנון ואף השקעה כספית מצדה במהלך התהליך. בחודשי השיפוץ האחרונים, עבר האיש לביתה של האישה, השניים התגוררו יחד וניהלו חיים משותפים לכל דבר ועניין, וחיכו לסיום שיפוץ הבית בכדי לעבור ולהתגורר בו.

אלא שלפני קרוב לשנה, במהלך ויכוח שהתגלע בין השניים, וסמוך לסיום העבודות על הבית, אמר לה בן זוגה, כי הוא מעוניין לסיים את הקשר איתה לאלתר. מלבד שברון הלב, ביקשה האישה כי יפצה אותה, בסכום ראוי על השקעתה בנכס – שבו כמובן לא תזכה לגור בעקבות הפרידה. היא תבעה פיצוי על שעות עבודה רבות והשקעתה הכספית בתהליך השיפוץ. אלא שהאיש העביר לה סכום נמוך למדי של כמה אלפי שקלים, מה שלפי התביעה, כלל אינו קרוב להשקעתה, כמו גם לעוגמת הנפש שנגרמה לה בעקבות המקרה. בצר לה, פנתה האישה לעורכת הדין טלי ורד-קינן בכדי שתסייע לה. לאחר שכל ניסיונות הגישור בין השניים עלו בתוהו, הגישה כאמור עו"ד ורד-קינן, בקשה לסעד הצהרתי, בבקשתה היא תובעת מבית המשפט להורות לבן זוגה לשעבר של האישה להעביר לה מחצית משווי ההשבחה של הבית, וכן פיצוי כספי על שעות עבודתה בבית. כעת יהיה מענייו לבחון את עמדתו של בית המשפט באחת הסוגיות הרגישות בדיני משפחה.

מנצלים את המצב לרעה

בעוד הורים גרושים רבים מסתדרים היטב בצל הקורונה, יש מי שמנצל את המצב לרעת הצד השני ולא מאפשר לו לראות את ילדיו. "עצוב ומקומם", מתייחסת

קרא עוד »

הליך גישור גירושין

גם זוגות אשר בוחרים בהליך גישור גירושין מתמודדים עם קושי רב. כמגשרת אני מנסה ליצור שיתוף פעולה ולסייע לבני הזוג להגיע להסכמות מתוך הבנה הדדית.

קרא עוד »

כמה עובדות על מזונות

כתב תביעה למזונות ילדים יש לפרט את הכנסות הצדדים ואת הצרכים הנדרשים ולצרף מסמכים מאמתים (קבלות). יש לצרף טופס הרצאת פרטים ו – 12 תלושי

קרא עוד »

צרו איתנו קשר.

התקשרו עכשיו

מלאו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם

פנו אלינו במסנג'ר