מערכת אשקלונים | צילום: ארכיון, בית הדין הרבני באשקלון

מקרים רבים של גירושין מסתיימים לצערנו לא ממש ברוח טובה. חרף ניסיונות הגישור- שכוללים היום חובה לערוך ארבעה מפגשי גישור על פי חוק – יש מי שהגירושין שלהם כוללים מלחמות, ריבים על הילדים, קרבות מרים בנושאי רכוש ועוד אי אלו נושאים. אחד הנושאים הקיימים בתחום זה, הוא העלמת רכוש ואפילו נכסים מבן הזוג השני כמובן מבלי ידיעתו. אולם הסיפור הבא נראה חריג, אפילו במונחים של בית הדין הרבני.

יחסיהם  של זוג מאזור אשקלון עלו על שרטון. האישה הרגישה כי משהו לא טוב מתרחש מתחת לאפה לאחר  שהבינה כי סכומי כסף  שהיו בחשבון הבנק המשותף של השניים נעלמים ללא הסבר. היא החליטה לפנות לעורכת הדין טלי ורד-קינן – מומחית לענייני משפחה- בבקשה כי תסייע לה. לאחר ששמעה  אותה  עורכת הדין , היא החליטה לפתוח בחקירה כלכלית, על מנת לנסות ולבדוק, האם תחושות הבטן של האישה נכונות, והאם האיש אכן מסתיר ממנה מידע, או מעלים ממנה רכוש או כספים. בחקירה שנערכה בסיועו של חוקר פרטי, התגלה כי תחושותיה אכן לא אכזבו. בחקירה התגלה כי האיש פתח לא פחות מחמישה! חשבונות בנק שונים, קנה חנויות, והוציא כספים משמעותיים שחלקם היה שייך לה על פי חוק – וזאת כמובן ללא אישורה וללא ידיעתה.

עו"ד טלי קינן

לאור ממצאי החקירה  פנתה עו"ד ורד-קינן לבית הדין הרבני באשקלון בבקשה להוציא צו עיקול מיידי על אותו רכוש, ולדאוג לכך שהגבר לא יעשה בו כל שימוש. בית הדין הרבני נענה לבקשתה, ואכן בשבוע שעבר הוציא צו עיקול על אותם חשבונות בנק ורכוש, אותו האיש השיג ללא ידיעתה. כעת, ינסו השניים אחרי הכל להגיע להסדר גירושין מכובד, ולצאת כל אחד לדרך חדשה.